Sigortacılık sektöründe geleceğin rotasını belirleyen ana akım teknolojiler!

online sigortacılık çözümlerinde deneyimin adresi

Doğası gereği yavaş değişim gösteren sigortacılık sektörü, buna rağmen, gerek hizmet anlayışı, gerekse ürün sunumu itibarıyla teknoloji çözümlerinden etkileniyor. Önümüzdeki günlerde sektörün çehresini değiştirmesi olası teknolojik yenilikleri NeosinerjiBlog okurları için toparladık

Sigortacılık sektörü doğası gereği hızlı hareket etmeyen, süratten ziyade güvenli koyları tercih eden bir iş kolu olmayı sürdürüyor. Ancak teknoloji başta olmak üzere dünyada yaşanan çeşitli akımlar, kuşkusuz tüm diğer sektörlerde olduğu gibi sigorta endüstrisinde de değişime neden oluyor.

Rekabetin artması, ürün ve hizmetlerde doygunluk, müşteri beklentilerinin yükselmesi gibi birçok neden sigortacıları daha atak kararlar almaya yöneltirken, internet ve mobil teknolojilerin ajandasında bu sektöre yönelik birçok yenilikçi çözüm yer alıyor.

Ana akımlar itibarıyla bakmak gerekirse sigortacılık sektörünü bu yıl sarsması beklenen teknolojik gelişmeler şunlardan oluşuyor:

Mobilite ve giyilebilir teknolojiler
Kol saatleriyle başlayan giyilebilir teknoloji salgını ve günlük yaşamın ayrılmaz parçası olan mobil cihazlar, sektördeki hizmet anlayışını kökten değiştiriyor. Mobil uygulamalar sigortacılık sektöründe müşteri acente yakınlaşmasının önemli bir motivasyonu olarak…

View original post 834 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s